לייעוץ חינם מוזמנים לשלוח לנו הודעה 🢀

רוצים לדבר איתנו ? בשביל זה אנחנו כאן !

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישה ומתן ייעוץ ראשוני.

תאוריה – המבחן העיוני

הכנסה בעזרת תוכנת קנבה
תוכן עניינים

הרפורמה במבחני התאוריה

מבחני ה תאוריה החלו להתבצע במתכונת החדשה שמטרתה להקל על הנבחנים ותשפר באופן משמעותי את רמת השירות. שאלות הבחינה נערכו מחדש בצורה ברורה, נוחה וקלה להבנה. לחלק גדול מהשאלות צורפו תמונות ואמצעי המחשה, שיסייעו לנבחנים להבין את השאלות. מבחני התאורי מוחשבו כך שיולו לזהות ולצלם את הנבחנים, באמצעות מצלמות דיגיטליות. צילום הנבחנים נועד למנוע זיופים או ניסיונות התחזות במבחני התיאוריה.

הכנסה בעזרת תוכנת קנבה

המבחן העיוני מורכב מ-30 שאלות חובה לפי שיטה אמריקאית כפי שהיה עד כה, אולם השאלות נלקחות מתוך מאגר חדש המכיל יותר מ-1800 שאלות שקובצו בספר חדש של משרד התחבורה אותו ניתן להשיג בשש שפות: עברית, ערבית, רוסית, אנגלית, צרפתית וספרדית.

מאגר שאלות למבחן העיוני ( תאוריה )

לכניסה למאגר השאלות לחצו על הקישור: https://tq.mot.gov.il/

כיצד מתכוננים למבחן?

מומלץ להיעזר בספר הכנה למבחן העיוני (להשיג אצל מורה הנהיגה), הספר כולל מידע ודוגמאות של מבחנים. לקראת מועד המבחן בחנו את עצמכם לבד או בעזרת חברים. וודאו שהספר שבידיכם מעודכן.

קישור ללוח תמרורים מעודכן (2020)

לחץ כאן ללוח התמרורים

 

מתי והיכן נבחנים?

מבחנים עיוניים נערכו בעבר במשרדי הרישוי במרבית הערים, בדרך כלל בשעות הבוקר. כיום, לאור השינוי שחל והמעבר לחברות פרטיות, מבחן התאוריה נערך במקומות שונים בארץ.

ההרשמה ו/או תשלום למבחן התאוריה יתבצעו:

https://www.theory.org.il/ או בטלפון 1800-800-402.

 

מבנה הבחינה

בכל בחינה יש 30 שאלות, לכל שאלה יש 4 תשובות אפשרויות ורק תשובה אחת מהן נכונה. יש לענות על לפחות 25 שאלות נכונות על מנת לעבור את הבחינה בהצלחה.

 

מה צריך להביא למבחן?

  1. טופס בקשה ממוחשב לרישיון הכולל תמונה ובדיקות רפואיות תקינות (רש"ל 18) בצבע ירוק.
  2. שובר תשלום אגרת המבחן, לאחר ששולם והוחתם (43 ש"ח). חשבון 2483961. (את השובר ניתן לקבל ולשלם בדואר לפני תחילת הבחינה).

 

קבלת התשובה

לאחר סיום הבחינה יחזור הנבחן לעמדת הרישום, שם תתבצע קריאה חוזרת של הטופס הירוק (רש"ל 18) באמצעות קורא הברקוד. הטופס המקורי יוחזר לנבחן עם תוצאות הבחינה. נבחנים שנכשלו במבחן יקבלו מפקיד הקבלה דף מודפס, הכולל פרטים אישיים, תוצאות הבחינה הכוללת את כל התשובות השגויות והנכונות. נבחנים שעברו את המבחן יקבלו דף מודפס, הכולל פרטים אישיים ותוצאות הבחינה. בתחתית הטופס ירשם "לצורך לימוד נהיגה או מבחן נהיגה מעשי חייב באישור כשרות רפואית מרשות הרישוי".

 

נכשלתם בבחינה, מה עושים?

אם נכשלתם, רצוי לשנן היטב את החומר ולגשת לבחינה נוספת (ניתן גם למחרת). אין הגבלה על מספר המבחנים. אם ברצונכם לערער על תוצאות הבחינה, יש להגיש ערעור בכתב לרב-בוחן האחראי על מבחני הנהיגה, את טופס הערעור יש להגיש בסניף משרד הרישוי, תוך 72 שעות מביצוע המבחן.

 

האם ניתן להיבחן בשפה זרה?

ניתן להיבחן במבחן העיוני גם בשפות אנגלית, צרפתית, ערבית ורוסית.

 

מי רשאי להיבחן בעל פה?

מי שאינו יודע קרוא וכתוב וברשותו תצהיר בשבועה מבית משפט. בעלי ליקויי למידה (דיסלקציה וכ"ו) המחזיקים באישור ממאבחן רפואי. עולה חדש הנמצא עד שלוש שנים בארץ ואינו דובר באחת השפות בהן נערכת הבחינה.

 

מה תוקף המבחן העיוני ( תאוריה ) והבדיקות הרפואיות?

הבחינה העיונית והבדיקות הרפואיות תקפים לשנתיים בלבד, לאחר תקופה זו יש לעבור אותם מחדש. לאחר מכן יש לעבור אותם מחדש.

מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור אליכם