לייעוץ חינם מוזמנים לשלוח לנו הודעה 🢀

רוצים לדבר איתנו ? בשביל זה אנחנו כאן !

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישה ומתן ייעוץ ראשוני.

רישיון לאופנוע – רישיון נהיגה לאופנוע

הכנסה בעזרת תוכנת קנבה
תוכן עניינים

רישיון לאופנוע נשמע דבר מאוד כיפי אך האמת היא שרוב התאונות הקשות ביותר מעורבות בהן רוכבי אופנוע, לכן אין להקל ראש בבחירת מורה נהיגה מוסמך ומקצועי שיסביר לכם את כל עניין רשיון על אופנוע לעומק כך שלאחר שתעברו תאוריה לאופנוע ותקבלו רשיון לאופנוע לא תסכנו את עצמכם בכבישים ואפילו יעזרו לכם בבחירת אופנוע טוב.

הכנסה בעזרת תוכנת קנבה

אם החלטתם לעשות תאוריה לאופנוע ולהתחיל עם רשיון לאופנוע אז באתר שלנו אנו מציעים לכם מורי נהיגה וגם בתי ספר לנהיגה מובחרים אשר יעשו לכם את הדרך אל קבלת רישיון לאופנוע הרבה יותר קלה ובטוחה.

ישנם היום הרה מורים לנהיגה בשוק, הקושי לבחור היכן להתחיל לימוד נהיגה מאוד גדול במיוחד כאשר מדובר בלימוד רשיון אופנוע, ויש מורים לנהיגה אשר יעזרו לכם גם בביצוע תיאוריה לאופנוע בצורה הטובה ביותר תוך כדי לימוד רישיון על אופנוע.

רישיון לאופנוע – רישיון לקטנוע

כל המידע הנדרש להוצאת רישיון נהיגה על אופנוע מאמר מקיף עם כל השאלות והמידע שתרצו. 

טופס ירוק לאופנוע או קטנוע

על מנת לקבל רישיון נהיגה על אופנוע או קטנוע נדרש כמובן להוציא טופס ירוק. נדרש היום להוציא את הטופס ירוק דרך האתר של משרד הרישוי ולאחר מכן לגשת אל רופא המשפחה ואל בדיקת עיניים.

לפי שתוציאו את הטופס הירוק עבור רישיון האופנוע חשוב שלהבין את דרגות הרישיון השונות.

דרגות רישיון לאופנוע

ישנם כמה דרגות לרישיון אופנוע כל הקטגוריה עם האות A 

רישיון A2:

רישיון זה נקרא בדרך כלל גם רישיון אופנוע 125 סמ"ק בפועל ההגבלה היא עד 14.6 כוחות סוס האופנועים \ קטנועים שמייבאים לארץ מותאמים למגבלות הכוח לפי דרגת הרישיון. 

מאיזה גיל אפשר להתחיל לימוד נהיגה רישיון לאופנוע A2?

ניתן להתחיל ללמוד לדרגת רישיון זה מגיל 16 בתנאי שההורים או האפטרופוס הממונה עליכם מגיע יחד איתכם אל משרד הרישוי וחותם אצל פקידת הרישוי על טופס לאחר הצגת תעודת זהות של שניכם + ספח של ההורה האחראי. את המבחן העיוני (תיאוריה) ניתן לגשת כבר מגיל 15.5

במידה וההורים לא מסכימים לחתום תאלצו לחכות לגיל 17 על מנת להוציא את הרישיון 125 סמ"ק. 

תיאוריה לרישיון אופנוע A2

על מנת לגשת לטסט תצטרכו קודם לסיים עם עניין התיאוריה. אם יש לכם כבר רישיון על רכב או משאית תצטרכו רק לקבל אישור ממשרד הרישוי ותוכלו ללמוד נהיגה על קטנוע ללא תיאוריה נוספת.

על מה לומדים רישיון A2 על אופנוע או קטנוע?

את לימודי הנהיגה עושים בכל בתי הספר לנהיגה על קטנוע שהוא בעצם ללא הילוכים. הרישיון שתקבלו יאפשר לכם לנהוג גם על אופנוע למרות שהוא עם הילוכים. תצטרכו ללמוד לבד. 

רישיון A2 הילוכים

אין דבר כזה רישיון A2 הילוכים כל מי שמחזיק ברישיון הזה יכול לנהוג גם על אופנוע עם הילוכים.

רישיון A2 עד כמה סמ"ק

רישיון לאופנוע בדרגת רישיון זאת בדרך כלל היא עד 125 סמ"ק. למרות שבפועל ההגבלה היא בכוחות סוס ולא בסמ"ק. אז ברישיון זה תוכלו לנהוג באופנוע או קטנוע שהספק המנוע שלו לא יותר מ14.9 כ"ס

כמה שיעורים צריך לרישיון אופנוע A2?

לדרגת רישיון זה נדרש לעבור 15 שיעורים מעשיים שחלקם יבוצעו בתוך המגרש ללימוד נהיגה וחלקם בחוץ. 

איך מתבצעים שיעורי הנהיגה לאופנוע בפועל

בכל עיר שבה מתקיימים שיעורי נהיגה על אופנוע יש מגרש המיועד ללימוד נהיגה. במגרש זה מלמדים יחד בתי הספר השונים במקביל. בתחילת התהליך תלמדו בתוך המגרש עד שתגיעו לרמת שליטה סבירה על הקטנוע ותוכלו לצאת החוצה יחד עם המורה נהיגה.

הנהיגה מחוץ למגרש מתבצעת בשיירה שהמורה מוביל בדרך כלל והתלמידים אחריו. מורי לנהיגה על אופנוע יוצא בדרך כלל עם 4 תלמידים בשיירה שכל תלמיד כמובן נוהג בכוחות עצמו. 

מאיזה גיל מותר "להרכיב" נוסע נוסף באופנוע?

ניתן להרכיב נוסע נוסף רק מגיל 18. 

איך עובד הטסט לאופנוע לקבלת הרישיון?

על מנת לעבור את המבחן המעשי תדרשו לבצע את המבחן שמחולק בפועל לשני חלקים.

מבחן פנימי: שבו תצטרכו לנסוע על הפסים ולבצע את הסיבובים כפי שתירגלתם בשיעורי הנהיגה נבחן שלא יבצע את המסלול כמו שצריך נפסל על ידי הבוחן ולא ימשיך לשלב הבא. בגדול המטרה של המבחן היא לראות שאתם שולטים על האופנוע או הקטנוע כמו שצריך.

מיד עם סיום הבחינה הפנימית של כל הנבחנים של אותו היום מודיע הבוחן למורי הנהיגה מי עבר את הטסט הפנימי ואלו שעברו ממשיכים לשלב הבא

מבחן חיצוני: אל מבחן זה יצאו רק אלו שעברו את המבחן הפנימי בהצלחה. במסגרת המבחן יצאו הנבחנים בשיירה אל המסלול שיגדיר הבוחן שאחד מהתלמידים מוביל את השיירה. הבוחן מסתובב עם הקטנוע שלו בין הנבחנים ובוחן את התלמידים. עושים סיבוב של כמה דקות תלוי בבוחן ומסיימים חזרה במגרש הלימודים. 

את התשובה למבחן זה תקבלו רק בסוף היום. 

רישיון A1 :

רישיון זה מקנה לבעליו את האפשרות לנהוג באופנוע\קטנוע עד הספק של 47.46 כ"ס

סוג רישיון זה ניתן לגשת אליו באופן מיידי לא נדרש ותק או דרגת רישיון. 

מאיזה גיל אפשר לקבל רישיון A1?

את הרישיון הנ"ל ניתן לקבל החל מגיל 18. את הלימודים המעשיים ניתן להתחיל ללמוד בגיל 17.5 

כמה שיעורים צריך לאופנוע A1?

לרישיון זה תדרשו לעבור 15 שיעורי נהיגה. כל שיעור נהיגה במשך 40 דקות. לא משנה החלוקה בין השיעורים כמה שיעורים נעשו בתוך המגרש ומחוץ למגרש. 

הגדלת רישיון A2 ל A1 – שדרוג רישיון A2 ל A1

למי שיש כבר ברשותו רישיון בדרגה A2 אינו נדרש לבצע 15 שיעורי נהיגה אלה רק 8 שיעורים. במסגרת הטסט מתבקש הנבחן לבצע מבחן פנימי וחיצוני. 

רישיון A1 לבעלי רישיון רכב

בעלי רישיון לרכב פרטי המעוניינים לקבל רישיון לאופנוע בדרגת A1 יצטרכו לבצע את כל הרישיון בצורה מלאה למעט פטור ממבחן התאוריה . מה שכן יש להם אפשרות לקבל רישיון A2 לאחר שביצעו מבחן שליטה על הקטנוע רק בתוך המגרש. אבל במידה וירצו רישיון עם נפח גבוהה יותר יצטרכו לבצע את התהליך המלא.

רישיון לאופנוע a1 כמה סמ"ק?

רישיון זה מקנה לבעליו היתר לנהוג באופנוע או קטנוע עם הספק מנוע של 47.46 כוחות סוס. 

רישיון לאופנוע עד 500

בעבר היו קוראים לרישיון A1 עד 500 סמ"ק בפועל כמו שכתבנו למעלה זה לא בהכרח עד 500 סמ"ק אלה לפי כוחות סוס. 

רישיון A1 אוטומט

בסוף שנת 2013 אימץ משרד התחבורה את תקנות הרישוי האירופאיות והיו שינויים בדרגות הרישיון השונות. כחלק משינויים אילו התווספה קטגוריה חדשה רישיון A1 אוטומט. מה שאומר שבמידה ואתם מעוניינים לבצע רישיון זה, אין בהכרח צורך ללמוד נהיגה על אופנוע בעל גיר ידני אלה ניתן ללמוד גם על קטנוע בעל גיר אוטומט או ליתר דיוק וריאטור.  

רישיון נהיגה A

רישיון זה מקנה לבעליו את היכולת לנסוע על אופנוע ללא הגבלת נפח או הספק במנוע. 

הגדלת רישיון לA

רק מי שבבעלותו רישיון נהיגה A1 יכול ללמוד נהיגה על אופנוע ללא הגבלה. נדרש שנה ותק וגיל של 21 שנים. 

רישיון לאופנוע a מאיזה גיל?

רישיון נהיגה זה מחייב את הלומד להיות בגיל 21 לפחות על מנת לקבל רישיון לאופנוע כבד. 

רישיון לאופנוע ללא הגבלה

בבחינה לרישיון זה אין צורך לבצע מבחן חיצוני מספיק רק מבחן פנימי. 

כמה שיעורים צריך לרישיון A ללא הגבלה?

על פי חוק נדרש לבצע לפחות 8 שיעורים על מנת לגשת למבחן המעשי. 

כמה עולה לעשות רישיון לאופנוע – מחיר רישיון לאופנוע או קטנוע

המחירים שונים ברחבי הארץ ולפי תקופות. אני זוכר שהייתה תקופה בירושלים שעשינו רישיון אופנוע בקבלנות ב700 ש"ח. המחירים משתנים בין המורים השונים ובין בתי הספר. 

כמה עולה רישיון לאופנוע a2 – רישיון לאופנוע a2 מחיר

רישיון אופנוע a2 נדרש לעשות כידוע 15 שיעורים בתי ספר לוקחים 80-120 ש"ח לשיעור אז תעשו את החשבון בדרך כלל לא נדרש לבצע שיעורים מעבר ל15 . על טסט מחייבים 350-500 ש"ח.

חלק מבתי הספר נותנים מחיר בקבלנו המחירים נעים בין 1500-2000 ש"ח כולל טסט אחד במידה ונכשלים משלמים על טסט נוסף. כמובן המחירים אינם כוללים אגרת טסט. 

רישיון לאופנוע a1 מחיר – כמה עולה רישיון לאופנוע a1

מחיר לרישיון זה דומה למחיר רישיון A2 כי בפועל נדרשים לבצע את אותה כמות שיעורים ונדרש גם לבצע את הבחינה המלאה גם בפנים וגם בחוץ. חלק מהמורים ובתי הספר מסכימים לעשות הנחה למי שיש כבר רישיון a1 בידיעה שהוא כבר בעל ניסיון על כלי רכב דו גלגלי ואינו מצריך הרבה השקעה. 

רישיון A מחיר – כמה עולה רישיון ללא הגבלה?

רישיון זה הוא הכי זול מבין דרגות האופנוע מכיוון שנדרש לבצע רק 8 שיעורים ומבחן פנימי בלבד. 

כמה זמן לוקח להוציא רישיון לאופנוע

רישיון לאופנוע אינו דבר שלוקח הרבה זמן בהנחה שניתן להזמין טסט בתאריך קרוב. בפועל אפשר לבוא ולעשות בכל יום שיעור נהיגה כפול או משלוש ולתקתק את זה. תלוי בכם ובבית הספר לנהיגה שלכם. 

רישיון לאופנוע בשבוע

במידה ואתם לחוצים לסיים את הרישיון בפרק זמן כזה קצר כדאי שתתאמו ציפיות מראש עם בית הספר לנהיגה שלכם, על מנת להבין מה מצופה ממכם והאם זה באמת אפשרי לסיים את הרישיון נהיגה לאופנוע בשבוע אחד. 

רישיון לקטנוע או אופנוע לבעלי רישיון רכב

מי שברשותו רישיון רכב  וגילו מעל 24 יכול לבצע מבחן שליטה בלבד ולקבל רישיון בדרגת A2. ה

מבחן שליטה a2 מחיר

במסגרת מבחן זה תצטרכו להציג שליטה מלאה על הקטנוע. אין חובה לבצע מספר מסויים של שיעורים אלה רק מבחן. רישיון זה מתומחר בצורה שונה בין תלמיד לתלמיד ובין בתי הספר השונים. 

רישיון לטוסטוס

יש כאלה שקוראים לקטנוע טוסטוס בפועל כל מה שכתבנו על קטנועים\ אופנועים רלוונטי גם לטוסטוס ולווספות. 

רישיון לאופנוע שטח – האם צריך רישיון לאופנוע שטח

כמובן שעל מנת לנהוג באופנוע שטח צריך להחזיק ברישיון נהיגה תואם לנפח המנוע של האופנוע שטח בדומה לקטנוע או אופנוע רגיל. ישנו רישיון שנקרא רישיון מרוצים אבל זה דבר אחר לאנשים שמתחרים במרוצים. 

רישיון לאופנוע, רישיון לאופנוע – רישיון נהיגה לאופנוע

מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור אליכם