לייעוץ חינם מוזמנים לשלוח לנו הודעה 🢀

רוצים לדבר איתנו ? בשביל זה אנחנו כאן !

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישה ומתן ייעוץ ראשוני.

הכנסה בעזרת תוכנת קנבה
תוכן עניינים

הריסת מבנים היא פרויקט הנדסי שיכול להתאפשר מטעם חברה שיש לה התמחות בעבודות של פירוק והריסה של מבנים. הפרויקט יכול להתבקש ולהתבצע כאשר מדובר בתיקון מבנים מסוכנים, הריסה כללית, פירוק וטיפול באסבסט, פינוי פסולת בניין וכן הלאה.

הכנסה בעזרת תוכנת קנבה

מה המטרה של הריסת מבנים?

הריסת מבנים נועדה בעיקר עבור מבנים מסוכנים, או כאלה שנבנו על הקרקע בצורה שאינה חוקית או לפי התקנות. במקרים מסוימים אפשר לוותר על הריסת מבנים ודווקא ללכת על שיקומם, וזאת לפי הנחיות של מהנדס בניין. הריסת מבנים יכולה להוות דרך לחדש בנייה, או לפחות לשאוף להתאים אותה בצורה רלוונטית לאי אילו שינויים נדל"ניים בתחום כדי לעודד צמיחה התיישבותית מתאימה. הריסת מבנים יכולה להיות רלוונטית באם יזמים ו/או חברת נדל"ן מסוימת רוכשת שטח שיש עליו כבר מבנים ישנים, שהיא יכולה להרוס ויהיה בכך ערך אם היא תהרוס. בכך מתאפשר לבנות על הקרקע, לפנותו ממבנים וליצור פרויקטים חדשים.

הריסת מבנים: תקנות בטיחות שונות וכלליות

הריסת מבנים לא נעשית בקלות ראש או באופן בלתי מתוקן. על כן ישנן תקנות, ובהן הדרישה לפיקוח של מהנדס בנייה שישגיח על תהליך ההריסה מההתחלה לסוף. למעשה, כדי להשלים ולבצע בכלל תהליך שכזה מתבקש להחזיק באישורים והיתרים רלוונטיים מהעירייה או מרשות מקומית.  התקנות מספרות לנו גם על דרישות או תנאים שיש להשלים טרם התחלת התהליך, כמו ניתוק המבנים מתשתיות, לגדר את השטח המיועד להריסה – וכיוצא בזה.

הציוד הנכון עבור הריסת מבנים

כדי לבצע הריסת מבנים יש עניין להחזיק בציוד מתאים. מדובר על כלים רלוונטיים למשימה, וציוד הנדסי כבוד. הציוד יכול ויש שיגידו, שאמור – להחזיק בתקני בטיחות בינלאומיים. באם מדובר בחברה המתמחה בהריסה שכזו, כחלק מתחומי האחריות שלה – היא תהיה אחראית גם על פינוי הפסולת כמו גם הפרדת חומרי הגלם לטובת מחזורם.

שיטות שונות עבור הריסת מבנים

ישנן מספר שיטות לבצע הריסת מבנים. אם בעבר היו עושים שימוש בכדור הריסה, כיום זה לא כל כך נפוץ במדינת ישראל וזאת עקב שיקולים בטיחותיים. למעשה, ניתן לבצע הריסת מבנים גם על ידי שימוש בפיצוץ מבוקר, אלא שגם זה לא כל כך שכיח וזה שמור למצבים ספציפיים מסוימים.

השיטות השכיחות והמקומיות לביצוע הריסת מבנים יכולות להיות אלו המתאפשרות על ידי שימוש בפטיש כבד, אלו המתאפשרות בשיטה הנקראת תפיסה, ואלו המתאפשרות על ידי שימוש בשופל ו/או כלים הנדסיים רלוונטיים אחרים. כפי שניתן לצפות, לכל שיטת הריסה יש את המאפיינים שלה והיא יכולה להתאים יותר או פחות למצבים שונים.

קבלת תמיכה מחברה מקצועית לתהליכי הריסת מבנים

חברה המתמחה בתהליכי הריסת מבנים יכולה לעזור בהשגת אישורים מתאימים להרס המבנים, ולתמוך בהשלמת הפרויקט דרך השימוש בכלים המקצועיים שלה, בידע וההבנה המקצועיים, וכמובן הקפדה על אמצעי הבטיחות הרלוונטיים לתהליך.

מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור אליכם