לייעוץ חינם מוזמנים לשלוח לנו הודעה 🢀

רוצים לדבר איתנו ? בשביל זה אנחנו כאן !

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישה ומתן ייעוץ ראשוני.

מתי כדאי להתחיל ללמוד נהיגה ובאיזו מסגרת הכי כדאי

תוכן עניינים

לימוד נהיגה – חשוב לדעת לפני! שאלות נפוצות בקשר ללימודי נהיגה

מהו הגיל המינמלי להוצאת רישיון על רכב מנועי?

לימודי נהיגה על רכב פרטי אפשר להתחיל מגיל 16.5. מגיל 17 ניתן לגשת לטסט ולקבל רישיון. מגיל 17.5 ניתן לגשת לתיאוריה ולטסט לרישיון בדרגה C1 כדי לקבל את רישיון הנהיגה בגיל 18. לדרגה C ניתן לגשת לטסט ותאוריה מגיל 18.5 בלבד, ולקבל את הרישיון מגיל 19. לימוד נהיגה על אוטובוס או רכב ציבורי (רישיונות מדרגות D ו-D1): ניתן לגשת לתיאוריה ולמבחן המעשי מגיל 20. את הרישיון ניתן לקבל החל מגיל 21.

לימוד נהיגה – מהו הגיל המינמלי להוצאת רישיון על רכב דו גלגלי?

קטנוע עד 125 סמ"ק ניתן לימוד נהיגה מתחיל בגיל 15. בגיל 15.5 אפשר לעשות תיאוריה ובגיל 16 ניתן לגשת לטסט. לימוד מהיר וקל יחסית. לא מדובר בשיעורים רבים ולכן הוצאות בהתאם. בגיל 18 ניתן לגשת לטסט על אופנוע עד 33 כוחות סוס ומגיל 21 לאופנוע מעל 33 כוחות סוס. לימודי נהיגה לאופנוע עד 33 כוחות סוס אפשרי מגיל 17.5. מעל 33 כוחות סוס ניתן לגשת למבחן התיאוריה מגיל 21. לרוב גם באופנועים בעלי נפח גדול, לימוד נהיגה לא יהיה ארוך.

לימוד נהיגה – האם לימודי תיאוריה מחייבים?

ברוב סוגי הרישיונות ניתן להתחיל לימוד נהיגה מעשית גם ללא הצורך לעבור תיאוריה. לכן, תוכל להתחיל ללמוד נהיגה למרות שעברת את המבחן התיאורטי. מומלץ להתחיל ללמוד לתיאורה ואז לגשת אל לימוד נהיגה מעשי. מצד שני, בד בבד עם שיפור הביצועים על הכביש, הלמידה המעשית משפרת את ההבנה התיאורטית.

לימוד נהיגה מנצח במסגרת בית הספר לנהיגה

כדי ללמוד נהיגה באופן מקיף ורציני, כבר לא די במורה פרטי לנהיגה. בניגוד לשיעורים פרטיים במתמטיקה או אנגלית, לימוד נהיגה דורש טיפול בהרבה אלמנטים בו זמנית, שאינם יכולים להיות מטופלים באופן אפקטיבי על ידי אדם אחד. הברירה שנותרה – בית הספר לנהיגה הקרוב אליך. איך ממנפים את היתרונות של בית הספר לנהיגה? לימוד נהיגה, כפי שיודעים בני הנוער הניגשים אליו, הוא עסק מורכב, ארוך וקשה. יש בו אלמנטים רבים – תיאום שיעורים, לימוד תיאוריה, שיעורי נהיגה, הגשה למבחן תיאוריה והגשה לטסט.

ריבוי התחומים שכרוך בלימוד נהיגה הבהיר יותר ויותר כי המורה הפרטי לנהיגה אינו יכול להתמודד באופן אפקטיבי ויעיל עמם. בני נוער הניגשים ללימוד נהיגה לא תמיד יודעים זאת. הם רגילים לקחת מורה פרטי לתחומי הלימוד שהם פחות טובים בהם בבית הספר, כמו מתמטיקה או אנגלית. אולם לימוד הנהיגה שונה – הוא כבר לא יכול להיות "מופע של איש אחד", וזאת בגלל העורף הלוגיסטי הרחב שהמורה צריך כדי להתרכז נטו בשיעורי הנהיגה.

כן, מורים פרטים לנהיגה יאמרו כי דווקא העובדה כי הם עושים הכל בעצמם חוסך כסף המשולם למנגנון של בית הספר לנהיגה המתחרה בהם. זה אולי נכון, אבל החיסכון לא מורגש בסופו של דבר בכיס התלמיד, המוצא עצמו בדרך כלל מבצע יותר שיעורי נהיגה אצל המורה הפרטי לנהיגה, עקב ירידת איכות השיעורים או אינטרס כלכלי של המורה למשוך את תהליכי הלמידה כמה שיותר.

מכיוון שמורי הנהיגה אינם סופרמנים או גיבורי על, החלו לצוץ כפטריות אחרי הגשם בתי ספר לנהיגה כמעט בכל יישוב בינוני וגדול בישראל. אולם איך ממנפים את היתרון הברור של רעיון בית הספר לנהיגה? בית הספר לנהיגה אכן מוריד עומס משרדי ולוגיסטי מכתפי המורה. שיעורי נהיגה, הגשה לתיאוריה ולטסט ואפילו קורסים ללימוד תיאוריה מתואמים דרך משרדי בית הספר לנהיגה. אולם כל זה, שללא ספק מהווה יתרון מבחינת התלמיד, אינו מספיק כדי ליהנות מהיתרונות היותר עמוקים והפחות גלויים של בית הספר לנהיגה.

כדי ליהנות מיתרונות אלו, יש לבצע בחירה איכותית של בית הספר לנהיגה המתאים לך. איך עושים זאת?

ראשית יש לבקש לקרוא את הנהלים המחייבים את מורי הנהיגה העובדים במסגרת בית הספר לנהיגה הפוטנציאלי. נהלים אלו צריכים לקבוע את מחוייבות המורה כלפי התלמיד, להקדיש באופן ברור 100% מזמני שיעור הנהיגה לתלמיד ולא לטלפונים או סידורים אישיים, ובאופן כללי להגדירו ככתובת ממוקדת לכל שאלה או בעיה. שנית, רצוי להתעקש על שיעורי התרשמות חינם, כדי להתרשם גם כצופה מן הצד באינטראקציה שבין מורי הנהיגה לתלמידי בית הספר לנהיגה, וגם כתלמידים ממש שיחוו אינטראקציה זו.

המחמירים, גם יבקשו לשוחח עם תלמידי הווה ועבר, כדי לקבל חוות דעת מקיפה על בית הספר לנהיגה הפוטנציאלי. כך תגיעו עם תמונה ברורה לגבי מה שיש להציע במסגרת בית הספר לנהיגה הזה. שלישית, חשוב להפריד בין לימודי התיאוריה לבין לימוד הנהיגה. במילים אחרות, על בית הספר לנהיגה המועמד להציע קורסים, תוכנות ואפליקציות ייעודיות רק עבור לימוד התיאוריה – רצוי בחינם, או במחיר מינימלי שהיה כלול בדמי הרישום.

כך תבטיחו תשומת לב לימודית הן לתחום התיאוריה, והן לתום הנהיגה. רביעית, על בית הספר לנהיגה להציע לכם מספר מסלולי תשלום, רצוי עם מבצעים ודילים משתלמים. המסלול ה"חם" ביותר הינו לימוד נהיגה בקבלנות, כלומר לימוד נהיגה תמורת תשלום חודשי קבוע לתקופה קצובה, בעיסקה המפרטת בדיוק כמה שיעורים תקבלו במסגרת בית הספר לנהיגה. כך מנטרלים את האינטרס הכלכלי "למשוך" את הליך לימוד הנהיגה, הנפוץ בעיקר אצל המורים הפרטיים לנהיגה.

 

מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור אליכם