לייעוץ חינם מוזמנים לשלוח לנו הודעה 🢀

רוצים לדבר איתנו ? בשביל זה אנחנו כאן !

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם לתיאום פגישה ומתן ייעוץ ראשוני.

לוחיות רישוי לרכב

הכנסה בעזרת תוכנת קנבה
תוכן עניינים

במאמר זה נעסוק במשמעותן של לוחיות רישוי לרכב,  הלוחיות, שצבעם לרוב צהוב, קיימות במספר סוגים: לוחיות 8 ספרות, לוחיות 7 ספרות ולוחיות רישוי מיוחדות (לרכב צבאי, משטרה, קטנועים ולוחיות ירוקות לרכבים מוטוריים).

הכנסה בעזרת תוכנת קנבה

 

לוחיות רישוי לרכב – מה ההבדלים ביניהם?

בישראל החוק קובע כי כל כלי רכב רשום יישא עליו שתי לוחיות זיהוי, אחת מקדימה ואחת מאחורה. על לוחיות רישוי לרכב להיות נקיות ולא מוסתרות על ידי מטען שנושא הרכב. בכל כלי רכב לוחיות הרישוי חייבות להיות מוארות כך שניתן יהיה לקרוא אותן באופן ברור ממרחק 20 מטר במזג אוויר נאה.

בישראל, נפוצות 2 סוגי לוחיות רישוי עיקריות:

לוחיות הרישוי הכוללות 8 ספרות הן לוחיות חדשות יחסית אשר נכנסו לחיינו בשנים האחרונות. לוחיות אלו מורכבת מ-3 קבוצות של מספרים המופרדות ביניהן במקף: 3 ספרות בקבוצה השמאלית, 2 ספרות בקבוצה האמצעית ו-3 ספרות בקבוצה הימנית. שלוש הספרות הראשונות של המספר הן קוד היבואן. מספרים אלו המספקים זיהוי ייחודי לכל כלי רכב.

מצד שני, לוחיות הכוללות 7 ספרות הגרסאות ישנות יותר שהיו בשימוש עד שנת 2017 כאשר נכנסו לוחיות ה-8 ספרות. בשל השינוי שהתחולל בלוחיות הרישוי זה לא אומר שלא ניתן להבחין כיום בלוחיות רישוי המורכבות מ-7 ספרות, לוחיות אלה עדיין נפוצות בקרב רכבים ישנים יותר.

 

, לוחיות רישוי לרכב

 

לוחיות רישוי מיוחדות

לוחיות רישוי מיוחדות בישראל אינן קיימות רק בשני סוגים 8 ספרות או 7 ספרות. קיים עולם שלם של לוחיות ייחודיות הנותנות מענה למטרות ולרכבים ספציפיים. לכלי רכב צבאיים, למשל, יש לוחיות רישוי מיוחדות משלהם. לוחות אלו מסייעים בזיהוי קל של כלי רכב צבאיים ובהבדלה ביניהם מאזרחים. באופן דומה, לרכבי משטרה יש גם לוחיות רישוי ייעודיות משלהן, המאפשרות זיהוי מהיר.

לקטנועים, שצברו פופולריות כאמצעי תחבורה נוח באזורים עירוניים, יש גם סט לוחיות רישוי משלהם. לוחות אלו מתוכננים במיוחד עבור קטנועים. כמו כן גם לוחיות רישוי ירוקות אשר נכנסו לפני כמה שנים לחיינו, לוחיות אלה מזהות את הרכבים המוטוריים כמו טרקטורונים למשל.

בנוסף, ישנן גם לוחיות רישוי לרכב בסגנון אמריקאי הזמינות בישראל. לוחיות אלה קטנות יותר בגודלן וצורתן מרובעת, הדומה ללוחיות הנפוצות בארצות הברית. למרות שהן אולי לא נפוצות כמו לוחיות הרישוי הצהובות, הן מציעות  לבעלי הרכבים את האפשרות לבחור בסגנון אחר.

 

מחפשים מורה נהיגה? השאירו פרטים ונחזור אליכם