טיפים לנהגים משתחררים: מחדשים ביטוח רכב וחוסכים אלפי שקלים

עכשיו, כשאתם משוחררים מהצבא סוף סוף, זה הזמן "לקרוע" את העיר ואולי גם את הארץ כולה ולצאת לטיולים קצרים או ארוכים עם החברים הקרובים. אבל, רגע לפני שאתם עולים הרכב, עליכם לוודא שביטוח הרכב שלכם בתוקף, ואם לא – יש לחדש אותו. אם אתם צריכים לחדש אותו, תשמחו ודאי לגלות שמהיום אפשר לחסוך בהוצאות ולרכוש ביטוח לרכב מבלי לשבור תכנית חיסכון. איך עושים את זה? המאמר הבא יסביר לכם איך עושים את זה ולמה חשוב לשים לב.

ביטוח לרכב בעלויות אטרקטיביות – מסתבר שזה אפשרי

החל מהשנה, שנת 2016, יצאה לדרך תכנית חדשה הצפויה להוזיל משמעותית את תעריפי ביטוח החובה לרכב. על פי התכנית, מדובר בהוזלה של עשרות אחוזים, מה שמקל מאד על הרוכשים ובעיקר על נהגים צעירים ללא הכנסה קבועה או גבוהה. עד היום, מי שלא יכול היה לרכוש ביטוח לרכב, היה נאלץ לפנות אל הפול – תאגיד חברות הביטוח – שתעריפי הביטוחים שלו היו גבוהים יחסית. מהיום, אפשר אחרת. ניתן לרכוש, במסגרת התכנית החדשה, פוליסות ביטוח במחירים אטרקטיביים – ובמיוחד כשמדובר בנהגים צעירים, עד גיל 24.

מהם תנאי התכנית החדשה

כדי ליהנות מהוזלת דמי הביטוח, מומלץ לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות ולבחון את הפוליסות שהן מציעות. כדאי, כמובן, גם לבדוק את העלויות הנדרשות מהפול ולראות איזו פוליסה היא הזולה והמשתלמת ביותר. חשוב לדעת – כל החברות כיום, לרבות הפול, מציעות בדיוק את אותם הכיסויים ואת אותם התנאים במסגרת ביטוח החובה. בין אם תרכשו ביטוח רכב של הפניקס ובין אם ביטוח של חברה אחרת, תקבלו בדיוק את אותו הדבר. לכן, הפרמטרים היחידים שאליהם כדאי לכם להתייחס הם המחיר והשירות: איזו חברה מציעה לכם את השירות הטוב ביותר ואת המחיר המשתלם ביותר.

לעיתים תגלו, שמדובר בפער מחירים גדול במיוחד, שיכול להגיע לאלפי שקלים בשנה. אם כך, אל תדלגו על ההשוואה ואף היעזרו במחשבון מיוחד הבוחן את תעריפי פוליסות ביטוח חובה תוך התייחסות לכל הפרמטרים הנדרשים (גיל הנהג, הרכב המדובר ועוד). אם אתם מתלבטים, היעזרו גם באתר אגף שוק ההון, המפרט את מדדי השירות בביטוח זה – מדדים שיכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטה. כל חברת ביטוח מקבלת ציון בהתאם למספר פרמטרים שונים – ציון שבאמצעותו אפשר להשוות בין החברות ולבחון איזו מהן קיבלה את הגבוה ביותר. התייחסות לנקודות אלו תעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה וגם ליהנות ממחיר זול יותר. אל תחכו לרגע האחרון, בדקו זאת כבר עכשיו וערכו סקר שוק מקיף לפני שאתם רוכשים את פוליסת הביטוח.

ומה לגבי הביטוחים האחרים

אם אתם רוצים לרכוש ביטוחים נוספים לרכב, כמו ביטוח מקיף למשל, בדקו גם זאת מול חברות הביטוח השונות ובררו מהם התנאים והכיסויים שמציעה כל פוליסה. התייחסו כמובן גם אל המחיר ואל השירות, ואל תפספסו את האותיות הקטנות של החוזה.

למידע וטיפים נוספים על ביטוח רכב במגזין חפש"ש